Gelecek Vadeden Altcoinler – Geleceği Parlak Coinler

03/04/2022 0 Yazar: admin

Kripto para piyasasına yatırım yapmak istiyorsanız, herkes gibi kısa zamanda çok fazla kar etmenin peşinde olabilirsiniz. Ortalamaların üzerinde bir getiri elde etmenin en iyi yollarından birisi ucuz geleceği parlak coinler bulmalısınız. Bu kripto paralar düşük bir fiyattan işlem gördüğünden yukarıya doğru bir fiyat hareketi başladığında diğer coinlere göre daha hızlı yükselirler. Bu yazıyı okumaya başladıysanız 2022 senesi için kripto para piyasalarındaki kazanç potansiyelini fark etmiş olmalısınız. Yazıda vereceğimiz gelecek vadeden altcoinler arasında kendi araştırmanızı yaparak güzel kazançlar elde edebilirsiniz.

Bundan uzun yılla önce Bitcoin 50 dolar seviyelerindeyken alsaydınız ne olurdu hepimiz biliyoruz. O şansı kaçırmış olsak da yeni ve daha teknolojik coinlere zamanında yaparak çok paralar kazanabiliriz. Öncelikle altcoin kavramı ne demek onu açıklayarak başlayalım yazının devamında ise yükselme potansiyeli olan projesi sağlam altcoinlerden bahsedeceğiz.

Altcoin Nedir?

Altcoinler temelde Bitcoin’e alternatif olarak yaratılmış kripto para birimleridir. Bitcoin 1. nesil kripto para birimi olarak kabul edilirken, Altcoinler ikinci ve üçüncü nesil kripto para birimi olarak sınıflandırılırlar. Aslında, bazı altcoinler, Bitcoin’in sahip olduğu boşlukları kapatmak amacıyla oluşturuldular.  Bu yüzden Altcoinler çok değerlidir. Çünkü Bitcoin’in sağlayamadığı bir çok şeyi kullanıcılarına sunarlar ve bu sayede çok daha kullanışlı hale gelirler.
Bu yüzden bu gelecek vadeden altcoinler kısa zamanda çok yüksek fiyatlara ulaşabilirler. Satın alabileceğiniz en iyi 10 Altcoin’in bir listesini hazırladık. Listeden coinlere bakabilir, geleceğini okuyabilir ve istediğinizi satın alabilirsiniz.

Geleceği Parlak ve Gelecek Vadeden Ucuz Coinler

Aşağıda sizin için derinlemesine araştırma ve analizler sonucunda şu anda piyasada olan ve gelecek vadeden coinleri derledik.

 1. Lucky Block (LBLOCK) – 2022 için umut vadeden en iyi altcoin
 2. Avalanche (AVAX) – Satın alacağınız en parlak kripto para birimi
 3. Maker (MKR) – DeFi tabanlı en iyi coinlerden
 4. Ethereum (ETH) – Uzun vadede en iyi coin
 5. Chainlink (LINK) – Benzersizliği ile geleceği parlak coinler
 6. Uniswap (UNI) – Herkesin beklentisi büyük
 7. Enjin (ENJ) – NFT‘lerle ilgili en iyi kripto para birimi
 8. Basic Attention Token (BAT) – Yüksek hacmi olan gelecek vadeden altcoin
 9. Yearn.finance (YFI) – Gelecekte herkesin umutlu olduğu bir coin
 10. Solana (SOL) – En iyi blockchain coini

Aşağıda bu en iyi 10 geleceği parklar coinler araştırmasını yaptık. Proje ayrıntılarını ve fiyat değişimlerini görebilirsiniz.

Sizi milyoner yapabilecek 5 Altcoin videosunu da aşağıdan izleyebilirsiniz.

YouTube video

1. Lucky Block (LBLOCK) – Umut vadeden gelecek vadeden altcoinler

lblock luckblock gelecek vadeden altcoinler arasında

2022 geleceği parlak coinler listemizin en başında kripto para birimi seçimimiz Lucky Block. Lucky Block, geleneksel piyango şans oyunları sistemini geliştirmek için blockchain teknolojisini kullanan bir kripto piyango platformudur. Kullanıcılar, platformun yerel jetonu olan LBLOCK’u kullanarak piyango biletleri satın alabilir.

Tüm süreç dijital ve şeffaf bir şekilde işliyor. Gelcek vadeden altcoinler arasında olan LBLOCK altcoinini kullanan Lucky Block, ödemeleri çok daha hızlı hale getirebilir ve her gün birden fazla piyango çekilişi yapabilir. Gelecek vadeden altcoinler ayrıca coğrafi sınırlar kaldırıldığı için dünyanın her yerinden kullanıcılar bu ödül çekilişlerine katılabilir. Şu anda Lucky Block’un kripto para piyasasındaki popülerliği muazzam boyutlarda. Ayrıca, Lucky Block’un Telegram grubunda 20.000’den fazla üyesi var. Yani topluluk desteğini sağlam bir şekilde vurguluyor. Bu arada hatırlatmakta fayda var kripto para piyasaları oldukça değişkendir ve yatırımlarınız risk altındadır. Burada paylaşılanlar yatırım tavsiyesi değildir.

2. Avalanche (AVAX) – Satın alacağınız geleceği en parlak kripto para birimi

avax geleceği parlak coinler avalache

2022’de yatırım yapmayı düşünüyorsanız gelecek vadeden altcoinler sıralamasında bir başka umut verici yeni kripto para birimi Avalanche. Avalanche, bir yerine üç zincir kullanan süper hızlı bir blockchain platformudur. Yani görevler bölünür ve işlem hızları önemli ölçüde artmış olur.

Avalanche, platformun son derece ölçeklenebilir olmasını sağlayan iki ayrı fikir birliği mekanizması kullandığından hızlar daha da artırılır.

Avalanche blok zincirin saniyede 4.500 işlem yapabiliyor.  2020’de piyasaya sürülen Avalanche, hızlı, çok yönlü, güvenli, uygun fiyatlı ve erişilebilir olmayı hedefliyor. Avalanche, herkesin platformun kodunu görüntüleyip katkıda bulunabileceği şekilde sunulan açık kaynaklı bir projedir.

Avalanche altcoin, şu anda 8,41 milyar dolar değerinde ve piyasada oldukça popüler halde. Avax merkezi olmayan uygulamalarda (DApp) yükselmeye ve her geçen gün yenilik yapmaya devam ediyor. Avalanche, AVAX isimli coini kullanır.

Avax ile kullanıcılar sınırsız sayıda değiştirilebilen ve birlikte çalışabilen blockchain oluşturabilir. Avalanche üzerinde bir blok zincirine sahip olmak için Avax ile ödeme yapmanız gerekir.

3. Maker (MKR) – DeFi tabanlı en iyi coinlerden

maker mkr geleceği olan altcoinler

Maker, Ethereum ağı üzerine oluşturulmuş merkezi olmayan bir borç para verme projesidir. Kullanıcılar platformda eth ile dolara sabitlenmiş bir DAI kripto parası oluşturabilir. Bu işlem her kullanıcının başka yerlere ihtiyaç duymadan borç para almasına olanak tanır.

Maker (MKR) geleceği parlak coinler arasında, doları baz alan USDT gibi, DAI coinin fiyatının stabilize edilebilmesi ve desteklenmesi için kullanılan bir akıllı sözleşme platformudur. MKR platformunda iki gelecek vadeden altcoinler bulunmaktadır, bunlardan biri Maker (MKR) diğeri de DAI’dir. DAI kripto para birimi stabil koindir.

Maker (MKR), Maker akıllı sözleşme platformunda çalışan Ethereum tabanlı bir yardımcı program ve yönetim kripto parasıdır. MKR, “Dinamik Teminatlandırılmış Borç Pozisyonları, otonom geri bildirim mekanizmaları ve uygun şekilde teşvik edilen dış aktörlerden oluşan dinamik bir sistem” aracılığıyla Dai adlı başka bir kripto para birimini stabilize etmek için kullanılır. Maker proje kurucuları, Dai’yi 1 USD değerinde sabit tutmak için çalışırlar. Dai isimli kripto para sabit kalmazsa, yeni MKR paraları basılır ve satılır.

Maker altcoin ise DAI kripto para işlemlerinde fiyatın stabil şekilde sabit kalması için kullanılır.

4. Ethereum (ETH) – Gelecek vadeden altcoinler arasında

ethereum eth gelecek vadeden altcoinler arasında yükselebilir

Ethereum, Bitcoin’den sonra dünyanın en büyük ikinci kripto parasıdır. Son yıllarda fiyatı çok yükselmiştir ve proje katlanarak büyümüştür. Bitcoin’den farklı ve güzel bir yönü olarak Ethereum, geliştiricilerin akıllı sözleşmeler için tam destekle dApp’ler yani merkezi olmayan uygulamalar tasarlayabileceği bir platform sunar.

 • Ethereum, kısaca ETH olarak tanınan blok zinciri tabanlı gelecek vadeden altcoinler arasındadır.
 • Ethereum’a güç veren blok zinciri teknolojisi, güvenli dijital defterlerin herkese açık olarak oluşturulmasını ve korunmasını sağlar.
 • Bitcoin ve Ethereum’un birçok benzerliği bulunuyor, ancak farklı uzun vadeli planları ve eksik kaldıkları kısımlar var.

Ethereum 2.0’ın yakında çıkacak olması, platformun kullanım ücretlerini düşürürken işlem hızları ve öngörülebilirliği artacak. Bu haberler geleceği parlak coinler arasında olan ETH’de yükselmeye neden olabilir.

5. Chainlink (LINK) – Benzersizliği ile geleceği parlak coinler

chainlik LINK geleceği olan bir coindir

Chainlink, LINK kripto parasını kullanır. Bu proje blok zincirine zincir dışı veriler sağlamak için ‘oracles’ kullanan yenilikçi ve kullanışlı bir ağdır. LINK son zamanlarda gelecek vadeden altcoin listelerine girmeye başladı.

Borsa fiyatları gibi zincir dışı veriler, dApps içindeki akıllı sözleşmeler tarafından kullanılabilir, ancak merkezi olmayan bir şekilde oluşturulması gerekir. Chainlink’in blockchain zinciri, LINK ile ödenen bir ücret karşılığında verileri oluşturabilir.

6. Uniswap (UNI) – Herkesin beklentisi büyük

Uniswap UNI

DeFi coinler arasında kripto para birimi almak için başka bir geleceği olan altcoin de Uniswap. UNI, Ethereum ağında oluşturulan merkezi olmayan bir kripto para borsasıdır. Kullanıcıların kripto paraları kolayca alıp satmalarına olanak tanır.

Chainlink (LINK), blockchain dışı işletmelerin blockchain platformlarıyla güvenli bir şekilde bağlantı kurmasını sağlayan hem kripto para hem de teknoloji platformudur. Chainlink, blok zinciri tabanlı akıllı sözleşmeleri veya hisse senedi fiyatları gibi harici verilerle birleştiren ara katman yazılımıdır.

Chainlink’in LINK para birimi, Chainlink ağ operatörlerine ödeme yapmak ve ağın akıllı sözleşme anlaşmalarını teminat altına almak için kullanılır.

Gelecek vadeden altcoinler merkezi olmadığı için kullanıcıların kişisel bilgilerini vermelerine gerek yoktur ve tamamen güvenlidir. Uygulamaların ve borsaların giderek merkeziyetsiz hale geldiği dünyamızda geleceği parlak coinler arasında ilk sıraya yazılabilir.

7. Enjin (ENJ) – NFT’lerle ilgili en iyi kripto para birimi

ENJİN COİN ENJ gelecek vadeden coinler

Enjin (ENJ), bir NFT ekosistemine destek olmak için kullanılan Ethereum tabanlı bir kripto para birimidir. Enjin coin ile ilgili son zamanlarda heyecan verici şey, bu altcoinin çeşitli blockchain oyunlarında eşya satın almak ve satmak için kullanılabilmesidir.

Enjin projesi, token haline getirilmiş dijital varlıkların oluşturulmasını, dağıtılmasını, depolanmasını, ticaretini ve hatta entegrasyonunu sağlamak için tasarlanmış bütünsel bir ürün ekosistemidir.

Öncelikle hem oyun hem de kurumsal kullanım durumlarına odaklanan Enjin’i benimseyenler, platformu ENJ destekli dijital varlıklar oluşturmak ve bunları yaratıcı şekillerde kullanmak için kullanıyor. Sanat NFT’lerinden, dijital kuponlara, olabilecek öğelere kadar her şey. birden fazla farklı video oyununda kullanılır. Bir Enjin benimseyen, platformu ticari gayrimenkulleri tokenleştirmek için bile kullanıyor.

Ayrıca, enj’de belirtilen öğeler birden fazla oyunda kullanılabilir ve farklı geliştiriciler arasında birlikte çalışabilirlik sunar.

8. Basic Attention Token (BAT) – Yüksek hacmi olan gelecek vadeden altcoin

basic attention token geleceği olan coinler

Basic Attention Token (BAT), dijital reklam endüstrisinde devrim yaratan gelecek vadeden benzersiz bir altcoindir. Brave web tarayıcısındaki kullanıcılar yalnızca reklamları izledikleri için Bat kullanılarak ödüllendirilirken, reklamverenler de kullanıcıların dikkatini çeken reklamlar oluşturdukları için ödüllendirilirler.

 • Basic Attention Token (BAT) kripto parası, medya tüketicilerinin Brave web tarayıcısını kullanan web sitelerindeki zamanını ve dikkatini izlemek için blok zinciri tabanlı bir sistemdir.
 • Ethereum üzerine inşa edilen bu coinin amacı, reklam verenler, yayıncılar ve çevrimiçi pazarlama içeriği ve reklamlarının okuyucuları arasında reklam parasını verimli bir şekilde dağıtmaktır.
 • Amaç, okuyucuların kendi ilgi alanlarına daha uygun olan daha az sayıda reklamı gelecek vadeden coinler sayesinde deneyimlemeleri ve aynı zamanda veri gizliliği haklarından vazgeçmemeleridir. 

9. Yearn.finance (YFI) – Gelecekte herkesin umutlu olduğu bir coin

geleceği olan altcoinler yearn finance

Yearn.finans isimli kripto para birimi, kullanıcılara kripto holdinglerinde yüksek getirilere erişim sağlayan bir DeFı (Merkeziyetsiz) protokolüdür. YFI son zamanlarda geleceği parlak coinler arasında ilk sırada yerini almıştır.

Kullanıcılar varlıklarını ‘kasalara’ yatırabilir ve etkileyici pasif getiriler üretebilir. Örneğin, Curve coin yatıran yatırımcılar % 48,42’ye varan bir para kazandılar.

 • Yearn.Finance, Ethereum ekosisteminde çok sayıda verim üreten ürüne açılan kapı olmayı hedefliyor.
 • Ağustos 2020’de hızlı bir yükselişin ardından, artan merkezi olmayan finans (DeFi) sektöründe en iyi getiriyi arayan YFI coin şu anda 650 milyon dolar piyasa büyüklüğüne sahip.
 • Yearn Finance birkaç farklı unsuru olduğu göz önüne alındığında profesyonellerin işine yarayan bir coin diyebiliriz.

Protokolün başlıca özelliğine Vaults (Kasalar) adı verilir. Bu özellik, kullanıcıların kripto para yatırmasına ve getiri elde etmesine imkan tanır. Yatırılan kripto paralar, karlılık seviyesini en yukarıya çıkarmaya ve riski en aza indirmeye çalışan bir strateji tarafından yönetilir. Kullanıma ilk sunulduğunda Kasalar’ın başlıca odağı sabit coinlerdir, fakat o zamandan bu yana ether, tokenlaştırılmış Bitcoin ürünleri, Chainlink ve diğer altcoinleri destekleyecek şekilde gelişmiş ve yenilenmiştir. 

10. Solana (SOL) – Geleceği parlak blockchain coini

solana sol güzel en iyi altcoin gelecek

Büyük potansiyele sahip bir kripto paradır. 2022’de oldukça popüler hale gelen ve herkesin konuştuğu bir coindir. Solana, Ethereum gibi geliştiricilerin uygulamalar oluşturması ve barındırması için bir ortam sağlayan geleceği parlak blockchain coinler arasındadır.

 • Solana, merkezi olmayan, ölçeklenebilir uygulamaları barındırmak için tasarlanmış bir blok zinciri platformudur.
 • Solana, saniyede çok daha fazla işlem gerçekleştirebilir ve Ethereum gibi rakip blok zincirlerinden çok daha düşük işlem ücretleri talep edebilir.
 • Solana’nın SOL koduna sahip yerel kripto para birimi, 66 milyar doların üzerinde bir piyasa değerine sahip ve beşinci en büyük kripto para birimi olarak piyasada yer alıyor.

Ancak Solana, daha az enerji kullanır ve daha hızlı işlem hızları sağlayabilen bir konsensüs mekanizması kullanarak mevcut sistemlerin zayıf yönlerini iyileştirmeyi hedefliyor. Bu yönleriyle Solana gelecek vadeden altcoinler arasında yerini almıştır.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]